Jaka gładź najlepiej pasuje do maskowania grzejników za pomocą płyt G-K?
Zabudowa starych, żeliwnych grzejników jest popularnym sposobem na ich ukrycie, zwłaszcza gdy z różnych przyczyn nie można ich wymienić. Osłonę grzejnika można wykonać z różnych materiałów: tkanin, plastiku, płyt wiórowych. Łatwo, szybko, estetycznie i praktycznie można je zabudować za pomocą płyt kartonowo – gipsowych.
Porady praktyczne
Aby taka obudowa nie ograniczała w znacznym stopniu funkcji grzejnika, musimy zadbać o jak największą liczbę otworów na jej powierzchni. A ponieważ płyta k-g jest materiałem bardzo plastycznym, można w takiej obudowie wyciąć nawet fantazyjne wzory, podświetlić je od środka diodami led i zyskać dodatkową ozdobę w pomieszczeniu. Warto też zadbać o estetyczną stronę przedsięwzięcia i dokładnie zaszpachlować łączenia płyt w takiej obudowie.
Czym szpachlować łączenia w maskownicy?
Masa do beztaśmowego spoinowania płyt gipsowo-kartonowych ACRYL-PUTZ® MS30ACRYL-PUTZ® MS30ACRYL-PUTZ® MS30 MASA SZPACHLOWA DO SPOINOWANIA PŁYT G-KZobacz więcejKup online idealnie nadaje się nie tylko do zamaskowania łączeń, ale także do montażu narożników perforowanych, maskowania wkrętów na obudowie itp. Ta wysoce elastyczna masa szpachlowa zawiera włókna celulozowe i dyspersje tworzyw sztucznych, redukujące obciążenia wynikające z różnic łączonych materiałów. Po obróbce charakteryzuje się dużą gładkością i jest gotowa do malowania.
Jak zamaskować łączenia płyt g-k?
Ponieważ w przypadku maskownicy na grzejnik łączenia są głównie narożne, najlepiej zamaskować je poprzez wtopienie perforowanego narożnika i zamaskowanie go wspomnianą wyżej masą szpachlową.
Po odpowiednim docięciu płyty i wycięciu w niej otworów, warto jej powierzchnie przeszlifować delikatnie papierem ściernym – na brzegach cięć karton zazwyczaj ulega postrzępieniu. Następnie powierzchnię maskownicy odpylamy i możemy zabierać się za przygotowanie masy szpachlowej.
ACRYL-PUTZ® MS30ACRYL-PUTZ® MS30ACRYL-PUTZ® MS30 MASA SZPACHLOWA DO SPOINOWANIA PŁYT G-KZobacz więcejKup online rozrabiamy według instrukcji na opakowaniu: przewidzianą do zużycia ilość suchej masy szpachlowej wsypać do pojemnika z wodą w ilości około 1 kg suchej masy na 0,6l wody, ciągle mieszając (najlepiej mieszadłem wolnoobrotowym). Masę na narożniki płyty można nakładać za pomocą szpachelki lub pacą ze stali nierdzewnej. W pierwszą warstwę gładzi wtapiamy narożnik perforowany, który następnie zakrywamy kolejną warstwą masy ACRYL-PUTZ® MS30. Suchą gładź wyrównujemy, całość gruntujemy i malujemy na wybrany kolor.Osłona kaloryfera gotowa!