Praca w biurze często łączy się ze współdzieleniem przestrzeni z innymi pracownikami danej firmy. Jeśli jednak nie jesteś zwolennikiem biur typu open space, możesz odmienić charakter swoich wnętrz, stosując ścianki działowe do biura. Kiedy takie rozwiązanie jest potrzebne i jakie opcje masz do wyboru? Sprawdź!
- dlaczego ścianka działowa do biura to dobry pomysł,
- które pomysły na ściankę działową do biura są najciekawsze,
- jak zrobić biurową ściankę działową z płyty g-k.
Nowoczesne firmy zatrudniają często dużą liczbę osób, które, by efektywnie pracować, muszą się ze sobą kontaktować. Dlatego też ogromną popularnością cieszą się duże biura typu open space, w których można pomieścić nawet kilkadziesiąt osób. Jednak tak duża przestrzeń często, zamiast pomagać w pracy, może ją utrudniać. Ilość bodźców wpływających na pracowników jest w takim miejscu ogromna, a skupienie się niemal niemożliwe. Dlatego też warto pomyśleć o zastosowaniu ścianek działowych do biur, dzięki którym każdy z zatrudnionych zyska odrobinę prywatności, możliwość łatwiejszego odcięcia się od firmowego życia codziennego i trochę miejsca tylko dla siebie.
Co więcej, biurowe ścianki działowe można wykorzystać na wiele sposobów – dzięki nim możesz stworzyć także miejsce do spotkań z klientami, których nie da się przeprowadzić w tłumie innych osób, a nawet wyznaczyć miejsce do spożywania posiłków.
Jeśli chcesz wykonać ścianki działowe w biurze, możesz zainspirować się rozmaitymi pomysłami – sprawdź, które z nich najbardziej przypadną Ci do gustu!
1. Ścianki działowe z płyt gipsowych w biurze – to bardzo wdzięczne rozwiązanie przede wszystkim ze względu na prostotę wykonania podobnych konstrukcji przy niewielkich kosztach ich postawienia. Biurowe ścianki działowe z płyt g-k można zaprojektować tak, jak się chce – dostosować ich grubość i wysokość do potrzeb, a nawet wykorzystać je do stworzenia gabinetu.
2. Szklane ścianki działowe do biura – to bardzo nowoczesne i dające szerokie możliwości zastosowania rozwiązanie, jednak sporo droższe od ścianek działowych z płyt gipsowych. Co więcej, takie przegrody eliminują problem hałasu, ale dalej narażają wzrok pracowników na rozproszenie, co przekłada się na mniejsze skupienie ogólne.
3. Miniboksy przy biurkach – to lekkie ścianki działowe biurowe, które dzielą otoczenie na bardzo małe przestrzenie prywatne. Takie boksy są najczęściej ze sobą połączone i grupują kilka biurek.
4. Ścianki działowe w biurze z bloczków komórkowych – jeśli w dużym biurze pracuje niewielka liczba osób albo niektórzy pracownicy muszą mieć własną przestrzeń do pracy, możesz stworzyć minigabinety z bloczków komórkowych. Mogą mieć one otwartą konstrukcję lub zostać wykończone drzwiami.
5. Ścianka działowa w biurze z półkami w postaci regału – to rozwiązanie z pewnością docenią miłośnicy książek, efektownych aranżacji oraz ci poszukujący odrobiny spokoju w miejscu pracy.
6. Biurowe ścianki działowe z płyt meblowych – drewniane wykończenie, lekkość i prosta konstrukcja sprawiają, że takie ścianki są efektowne, a przy tym łatwe w montażu.
7. Przesuwne ścianki działowe do biura – mocowane na prowadnicach pozwalają na zamykanie i otwieranie poszczególnych przestrzeni zgodnie z potrzebami. Dzięki temu możesz czasowo wydzielić salę konferencyjną lub gabinet do spotkań z klientami.
Jedną z najprostszych w wykonaniu ścianek działowych do biura jest ta z regipsu. Zobacz, jak ją postawić w pięciu krótkich krokach:
1. Zamocuj profile UW do ściany, sufitu i posadzki – tam, gdzie są potrzebne.
2. Zbuduj stelaż z profili CW.
3. Odpowiednio docięte płyty g-k przykręć do stelażu, używając wkrętów szybkiego montażu.
4. Połącz spoiny pomiędzy płytami regipsowymi, używając masy szpachlowej ACRYL-PUTZ® MS30.
5. Wykończ ściankę działową w biurze w dowolny sposób.
Pamiętaj, że wszelkie prace montażowe powinno poprzedzić przygotowanie projektu ścianki działowej do biura ze wszystkimi potrzebnymi pomiarami. Przygotuj też niezbędne narzędzia: poziomicę, nóż do g-k, piłę i wkrętarkę.