Zabudowa z płyt gipsowych w salonie to bardzo często wybierany sposób aranżowania wnętrz. Regipsy dają bowiem ogromne możliwości kreowania wystroju pomieszczeń, i to z uwzględnieniem zarówno funkcjonalności, jak i atrakcyjności wizualnej. Poznaj nasze pomysły na wykorzystanie suchej zabudowy w salonie!
- czy sufit podwieszany w nowoczesnej zabudowie salonu to dobry pomysł,
- kiedy przyda się ścianka działowa,
- jak zrobić nowoczesną zabudowę telewizora,
- jak wykorzystać suchą zabudowę salonu w roli mebli,
- kiedy sprawdzi się nowoczesna zabudowa szafy.
W nowoczesnej zabudowie salonu jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań jest stworzenie sufitu podwieszanego. Dlaczego projektanci wnętrz, inwestorzy i osoby prywatne wykańczające swoje mieszkanie tak chętnie decydują się na ten krok?
• Sufit w zabudowie z płyt gipsowych w salonie jest estetyczny – zamaskowane zostają bowiem wszelkie biegnące pod nim przewody instalacyjne, ale i rozmaite nierówności i ubytki stropu.
• Sucha zabudowa sufitu w salonie to znakomity sposób na obniżenie pomieszczenia. Jest to szczególnie ważne w nieproporcjonalnych wnętrzach, ale przynosi też korzyść w postaci łatwiejszego ogrzewania pokoju o mniejszej kubaturze.
• W suficie podwieszanym możesz instalować nowoczesne, bardzo funkcjonalne i efektowne instalacje oświetlenia. Pamiętaj, żeby przed rozpoczęciem prac związanych z suchą zabudową salonu skompletować wszystkie potrzebne materiały – płyty gipsowo-kartonowe, produkty do płyt g-k, kleje i masy szpachlowe (np. ACRYL-PUTZ® MS30) oraz niezbędne narzędzia. Kiedy warto postawić ściankę działową? Wykorzystanie suchej zabudowy w salonie to najprostszy sposób na postawienie trwałej, ale lekkiej ścianki działowej. Kiedy warto się zdecydować na taką przegrodę?
• Nowoczesna zabudowa salonu może Ci posłużyć do delikatnego oddzielenia kuchni lub jadalni od salonu. Dzięki temu wyodrębnisz poszczególne strefy, a jednocześnie zachowasz otwartą przestrzeń na parterze.
• Ścianka działowa może też stanąć na samym środku obszernego salonu, ale tak, by z obu stron pozostawiała otwartą przestrzeń i łączyła jedynie sufit z podłogą. W taką nowoczesną zabudowę salonu możesz wkomponować kominek lub telewizor.
• Zabudowa z płyt gipsowych w salonie może okazać się niezbędna np. w kawalerkach. Dzięki ściance działowej wyznaczysz sobie komfortowe miejsce do pracy w domu.
• Ogromną zaletą suchych tynków to brak konieczności sezonowania ich, co realnie przełoży się na szybki czas realizacji i przyspieszy proces wykańczania wnętrz.
Jeśli wybierzesz płyty gipsowo-kartonowe przeznaczone do gięcia, możesz wykonać krzywoliniowe ścianki działowe. Z pewnością docenisz taką nowoczesną zabudowę salonu!
Sucha zabudowa w salonie daje też możliwość łatwiejszego skomponowania telewizora z otoczeniem. Z płyt g-k możesz wykonać specjalne wgłębienie w ścianie, w którym zainstalujesz oryginalne oświetlenie i umieścisz tv, albo stworzyć wypukłą ściankę, w której przygotujesz wgłębienia nie tylko na telewizor, ale też inne urządzenia – głośniki, dekoder czy konsolę do gier. Nowoczesna zabudowa ściany w salonie umożliwi Ci zachowanie spójności w otoczeniu.
Sprawdź, jak zrobić zabudowę telewizora z płyt gipsowo-kartonowych krok po kroku!
Wykańczając ściany w salonie suchą zabudową, masz możliwość dowolnego kształtowania ścian. Jeśli więc chcesz stworzyć w wybranych miejscach wnęki, nic nie stoi na przeszkodzie. Ale co ciekawe, dzięki nowoczesnej zabudowie salonu możesz zrezygnować z regałów.
Wystarczy, że wykonasz interesującą Cię liczbę półek z płyt gipsowo-kartonowych i to na nich ułożysz swoje książki, pamiątki z podróży czy inne przedmioty. Półki wkomponowane w ścianę to nowoczesny sposób na funkcjonalne i piękne wnętrza!
Ostatni z pomysłów z pewnością docenią ci, którzy mają obszerny salon i niewielki przedpokój. W małej przestrzeni przy drzwiach wejściowych do domu trudno pomieścić wszystkie kurtki i buty, dlatego warto stworzyć nowoczesną zabudowę szafy… w salonie! Możliwości, jakie dają płyty g-k, pozwalają na zamaskowanie takiej przestrzeni, by nie zaburzała ona aranżacji otoczenia, a jednocześnie umożliwiają zwiększenie funkcjonalności parteru.